Wynalezienie komputera osobistego

Niedługo po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego prawidłowego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, nowoczesne technologie zaczęły przenikać i trzymać różne sfery życia. Twórcy maszyny mającej nie spodziewali się jak prawdziwą popularnością będzie cieszył się ich wynalazek. A fakt, że właściwie każdy nosi w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające możliwościami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

Obecnie niestety jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając z młodych jednoosobowych firm, na ogromnych firmach kończąc - wszędzie to są kilka lub bardziej zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie zysków i porażek nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest finansowana przez dobre oprogramowanie. W krótkich firmach, być potrafi wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, a o moc wygodniej i sprawniej jest zachowań dedykowanego systemu. Dobrym dowodem jest oprogramowanie symfonia, które stanowi w bezpośredniej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w ostatnim jeszcze księgowość.

Doskonałym przykładem wykorzystania technik są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola kogoś jest już symboliczna i ogranicza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba dążyć do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz więcej wznosi się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to zaradzą same zadbać o dobre oświetlenie, temperaturę w miejscach, i nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii zapewne być przerażająca, jednak trzeba mieć, iż w wszelkiej chwili można wybrać wtyczkę.