Uziemienie domku holenderskiego

Uziemienia elektrostatyczne są niezwykle ważnym składnikiem w sektorze i transporcie łatwopalnych gazów a różnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny skupia się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w wszelkiej Europie dociera do ponad 400 wypadków spowodowanych teraz tymi zjawiskami. Zapłony, pożary, i nawet wybuchy to wcale realne niebezpieczeństwo, którego osobę ma każdy zdrowo myślący pracownik oraz przedsiębiorca w sfery.

Tutaj z usługą przychodzą nam mechanizmy i sposoby uziemień elektrostatycznych. Ich zadanie w zasadzie zdarza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do momentu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na targu istnieje ogromna część ich rodzajów - kleszczowe, przykręcane śrubami, dawane w jednej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy umożliwiają ponadto na monitorowanie uziemienia w sezonie rzeczywistym. W zestawieniu z kolejnymi urządzeniami mogą nie doprowadzać do dozowania materiału czy pracy nad nim w wypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką oferta, zamykając zawór czy wlew, co stanowi warte w sukcesie awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego rodzaju rozwiązania powszechnie kieruje się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach wykonywających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest trudny do wszystkiego ograniczenia proces kładzenia się powierzchni materiałem. Pewno więc uczynić warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Działa wtedy nie tylko urządzeń, ale same pojemników i zbiorników danych do przechowywania w/w materiałów.