Urzadzenie diagnostyczne tpms

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze dużo ciekawe urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasy układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można nabyć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego zastosowanie

Kolposkop poleca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w charakterze wykrycia zmian, jakie mogłyby świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Szacuje się, że dokładność diagnozy wykonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w zależności od jego kształcie.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka występuje na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego uważa się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w podobnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i oglądanie go na indywidualnym ekranie, a i pisanie i drukowanie dla pacjentki, jak także do celów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.