Opakowania prozniowe na posciel

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które uznają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesorium do pakowania dostosowywane są oraz do ich potrzeb, pozwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe danie do pakowania próżniowego żywności może używać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo same wykorzystuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej zajmowane są specjalne pompki ręczne, które kupią na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i przekonują jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia działania można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Przedstawiają one najczęściej uniwersalny rozmiar, a wolno je traktować także do zamykania butelek z winem, jak i do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino potrafi być umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co wysoko przez 2-3 dni.

http://hu.healthymode.eu/mibiomi-patches-szeletek-egy-kenyelmes-es-hatekony-modja-annak-hogy-lefogy/

Do własnego użytku potrafią istnieć również dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w zależności od rodzaju produktu oraz z miejsca, gdzie będzie on pozostawiany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa bądź herbata, żywność przetworzoną, lecz jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso zapewne żyć zbierane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, że nie dotyczą one zbyt całej przestrzeni.