Ocena zagrozenia wybuchem dla stacji paliw

Pracoholizm jest silnym uzależnieniem psychicznym. Prezentuje się ciągłą potrzebą tworzenia naszych celów, w sukcesu której pomija się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a też sen. Oczywiście produkcja jest jednym z punktów życia każdego człowieka. Dlatego pracoholizm to wyjątkowe uzależnienie, jakie nie dodaje się z zawstydzeniem. Jednak kiedy je u siebie rozpoznać?

Pracoholizm wyróżnia się ogromną potrzebą codziennej pracy. Chorzy traktują każdą dowolną chwilę jako stracony czas. Są wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często trzymają w domowych biurach po godzinach i rezygnują z wolnych dni i urlopów. To przez to zaniedbują rodzinę, mężczyzn zaś nie czerpią z żadnych rozrywek i nie prowadzą swoich słabości i zainteresowań. Bardzo często prowadzą temu stałe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia oraz problemy z koncentracją i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć podstawy tego punktu. Zwykle uzależnieni są typowymi perfekcjonistami. Mają poważne ambicje a potrzebują wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo dobrze, bez żadnych niedociągnięć. Wiele osób uważa również, że pracoholizm może kojarzyć się z doświadczeniem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli stanowić kłopoty materialne w przeszłości, a teraz zależą jak dużo wykorzystać swoją pozycję, aby zwiększyć swoje zarobki.

Pracoholizm, jak wszystkie uzależnienie psychiczne, posiada swoje negatywne skutki. Samą z nich jest paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, ponieważ nie zdają sobie sprawy z tego, że tak właściwie tracą mnóstwo momentu na np. pamiętanie o praktyki oraz myślenie się nad każdym zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie opieki nad innym życiem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na ludzką psychoterapię.